CUPRA Formentor nagrodzona Red Dot Award: Product Design 2021

Nowinki motoryzacyjne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
desmo
Site Admin
Posty: 763
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:03
Model auta: Leon II [1P]
Pojemność silnika: 2.0
Rodzaj paliwa: Diesel
Moc [KM] / Nm: 192 / 410
Oznaczenie silnika: BMN
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

CUPRA Formentor nagrodzona Red Dot Award: Product Design 2021

Post autor: desmo » 15 kwietnia 2021, 08:10

Wyróżnienie CUPRY Formentora w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów designerskich wyznacza ważny moment w historii młodej marki. O nagrodzeniu pierwszego autorskiego modelu CUPRY zadecydowało 50-osobowe jury złożone z ekspertów z całego świata. CUV łączy codzienną praktyczność z emocjami i wyrazistym designem samochodu sportowego.

Nagroda Red Dot Award: Product Design odbieramy jako wyraz uznania dla odważnego języka projektowania modelu CUPRA Formentor. CUPRA to nie samochody, które każdy po prostu polubi, lecz takie, które kilku absolutnie pokocha – mówi Wayne Griffiths, prezes marek CUPRA i SEAT. – Ta ważna nagroda potwierdza fantastyczną pracę, jaką wykonuję zespół projektowy naszej marki.

Wyrazistość i praktyczność

Nagroda Red Dot Award: Product Design jest przyznawana najlepszym produktom zaprezentowanym w danym roku. Jury konkursy składa się z 50 międzynarodowych ekspertów, którzy indywidualnie testują, omawiają i oceniają każde zgłoszenie. W modelu Formentor komisja doceniła m.in. połączenie sportowego charakteru i dynamiki hatchbacka z praktycznością, komfortem i przestronnością SUV-a.

Ostateczna oceny zgłoszeń jest zależna od wielu kryteriów. Każdy z jurorów dysponuje własnym kwestionariuszem, który uzupełnia zgodnie ze swoją specyficzną, fachową wiedzą. Ocenie podlegają takie kwestie, jak stopień innowacyjności, funkcjonalność, ergonomia, symbole, aspekt emocjonalny i ekologiczny produktu.

Zgodnie z planami CUPRY Formentor ma stać się ważną częścią segmentu SUV-ów typu crossover. W przeciągu najbliższych 5 lat model ma podwoić swoją sprzedaż w Europie, stając się jednym z filarów rozwoju marki.

Zdobycie nagrody Red Dot Award 2021 to kolejny sukces autorskiego modelu CUV-a CUPRY. Hiszpański crossover znalazł się w tym roku w ścisłym finale plebiscytu Car of The Year, zajmując 3. pozycję.

2021-04-14-cupra-formentor-nagrodzona-red-dot-award-product-design-2021.jpg.thumb.0.jpg


Źródło: © 2021 SEAT, S.A.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „News”