SEAT przełamuje barierę 10 milionów pojazdów wyprodukowanych w Martorell.

Nowinki motoryzacyjne.
Zablokowany
Awatar użytkownika
desmo
Site Admin
Posty: 365
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:03
Model auta: Leon II [1P]
Pojemność silnika: 2.0
Rodzaj paliwa: Diesel
Moc [KM] / Nm: 191 / 404
Oznaczenie silnika: BMN
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

SEAT przełamuje barierę 10 milionów pojazdów wyprodukowanych w Martorell.

Post autor: desmo » 07 stycznia 2019, 13:08

Fabryka SEAT w Martorell, która w tym roku obchodzi 25-lecie, osiągnęła kolejny kamień milowy w 2018 roku, przekraczając liczbę wyprodukowanych 10 milionów pojazdów.

W ostatnim ćwierćwieczu 39 różnych modeli zjechało z linii produkcyjnej największej fabryki samochodów w Hiszpanii, począwszy od drugiej generacji SEAT-a Ibiza i pierwszego SEAT-a Cordoba do SEAT-a Arona lub Audi A1, które jest obecnie w pierwszych tygodniach produkcji.
singlePhoto-0.resizeViewPort.12300.fileReferenceOriginal.jpg
Fabryka została zainaugurowana w 1993 roku po zainwestowaniu 244,5 miliardów peset (1,47 miliarda euro). SEAT przeniósł produkcję tam po 40 latach w starej fabryce Zona Franca w Barcelonie i od tego czasu główne modele tej marki zostały wyprodukowane w Martorell, a także w Q3 i A1 Audi. Fabryka jest trzecią co do wielkości grupą Volkswagena w Europie i stała się wzorcową inteligentną fabryką Przemysłu 4.0
singlePhoto-11.resizeViewPort.1200.fileReferenceOriginal.jpg
Samochód o numerze 10 milionów, to Arona FR 1.5 TSI łączący kolory Desired Red i Midnight Black, jest prezentowany w tym tygodniu w fabryce Martorell w ramach wystawy upamiętniającej 25-lecie elektrowni. Ta Arona została zbudowana na platformie MQB A0, którą dzieli z Ibizą i nowym Audi A1. SEAT był pierwszą marką Volkswagen Group, która wykorzystała tę platformę, co pozwala na większą elastyczność produkcji, ponieważ obsługuje różne modele i umożliwia różne style nadwozia w tym samym segmencie, a także umożliwiło Martorell dodanie do swoich linii trzech nowych modeli w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Wiceprezes SEAT ds. Produkcji i logistyki Dr Christian Vollmer stwierdził, że "od momentu inauguracji w 1993 r. Serce SEAT-a znane jest z czołówki innowacji. Dzięki ciągłym inwestycjom w technologię i wysoko wykwalifikowanej sile roboczej, fabryka poprawiała jakość produktów i procesów z roku na rok, aż do momentu, w którym stała się tym, czym jest dzisiaj - fabryką, która produkuje najwięcej samochodów w Hiszpanii i wzorcem przemysłu 4.0 i digitalizacji. "

Patrząc w przyszłość - Przemysł 4.0
singlePhoto-0.resizeViewPort.1200.fileReferenceOriginal.jpg
W ciągu ostatnich 25 lat procesy produkcyjne w fabryce znacznie się rozwinęły. W tym sensie SEAT jest zdecydowany przekształcić fabrykę Martorell w Przemysł 4.0, aby stworzyć fabrykę inteligentną, zdigitalizowaną i podłączoną, dostosowaną do potrzeb i procesów produkcyjnych oraz zarządzającą zasobami i komunikacją w obszarach o wydajność.

Jako przykład tej transformacji dzisiaj fabryka ma ponad 2000 robotów, które odgrywają istotną rolę. Są w ciągłym ruchu, aby zebrać ponad 3000 części, które trafiają do każdego nowego samochodu, i będą odgrywać jeszcze większą rolę w nadchodzących latach. Wszystkie te 4,0 nowości współistnieją z 8000 pracowników fabryki, którzy codziennie zużywają 2400 samochodów, co stanowi odpowiednik jednego samochodu mniej więcej co 30 sekund.
singlePhoto-1.resizeViewPort.1200.fileReferenceOriginal.jpg

Benchmark inwestycji, zatrudnienia i produkcji

Ofensywa produktowa firmy SEAT w ciągu ostatnich dwóch lat wymagała rekordowych nakładów inwestycyjnych i wydatków na badania i rozwój, które w ubiegłym roku wyniosły 962 miliony euro. Dzisiaj fabryka produkuje Ibizę i Leona, które wprowadzą na rynek nowe pokolenie w 2019 r., A także miejski crossover Arona. Ponadto Audi A1 zostało ostatnio dodane do linii produkcyjnych. Jest produkowany tylko w fabryce SEAT i dystrybuowany do wszystkich rynków, na których jest sprzedawany. Audi przyznało to firmie Martorell po sukcesie produkcyjnym Audi Q3, który produkowany był wyłącznie przez siedem lat.

Ze względu na wzrost produkcji i liczbę modeli wyprodukowanych w fabryce Martorell, a także uruchomienie strategicznych projektów związanych z łącznością samochodów i digitalizacją firmy oraz rozwojem i wprowadzeniem na rynek Tarraco, liczba pracowników wzrosła do ponad 15 000 profesjonalistów. Spośród nich ponad 12,500 osób pracuje w Martorell, zarówno na linii produkcyjnej, jak iw centralach firmy oraz w Centrum Technicznym SEAT, gdzie wszystkie pojazdy tej marki są projektowane i rozwijane. W samym 2018 roku do firmy dołączyło ponad 500 pracowników, którzy podpisali umowę na czas nieokreślony.

Zaangażowany w zrównoważony rozwój

SEAT zwiększył swoje projekty w zakresie zrównoważonego rozwoju w ostatnich latach, a jego zaangażowanie obejmuje wszystkie działania korporacyjne, w tym badania i rozwój, produkcję, logistykę i sprzedaż.

W tym sensie fabryka Martorell wdraża plan ECOMOTIVE FACTORY od 2011 r., Którego celem jest stworzenie obiektów wydajnych, zrównoważonych i ekologicznie odpowiedzialnych. Firma dąży do zmniejszenia poziomu śladu środowiskowego w 2010 roku o połowę do 2025 roku. W ciągu ostatnich 7 lat SEAT zmniejszył już swój wpływ na środowisko o 35,5% dzięki inicjatywom takim jak SEAT al Sol, największa elektrownia słoneczna w europejskim przemyśle motoryzacyjnym ; obiekt, który odzyskuje energię z pieców do suszenia lub chodnik, który zmniejsza zanieczyszczenie o 40%, między innymi.Źródło: 2019 SEAT, S.A.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany

Wróć do „News”