Aktualizacja Nawigacji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kaktusik
Posty: 35
Rejestracja: 18 czerwca 2020, 13:52
Model auta: Leon III [5F]
Pojemność silnika: 1.8
Rodzaj paliwa: Benzyna
Moc [KM] / Nm: 180
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Rumia

Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Kaktusik » 20 czerwca 2020, 14:47

Siemka! :)

Od paru dni walczę z aktualizacją nawigacji w moim Leosiu z 2014r.
Głównym problemem jest to, ze panel nawigacyjny to Mib1 (5F0...), czyli aktualizacja nie przebiega tak samo jak w Mib2 (6P0...)

W Mib2 (6P0...) wystarczy ściągnąć aktualne mapy ze strony Seata, zgrać na kartę i zastąpić tylko jeden plik na stary (OVERALL.NDS)

Niestety do Mib1 (5F0...) na stronie producenta nie ma map aktualnych do starszej wersji. W dodatku, próbowałem ściągać z VW oraz Skody, mapy do Mib1 ale niestety nie działają.

Przeszukałem cały internet, dodatkowo zapytałem się ludzi na angielskim forum i niestety nie ma możliwości aktualizacji map poza kupieniem nowej karty SD wraz z aktualnymi danymi od dilera Seata. Jeszcze nie dzwoniłem, więc nie mam pewności czy jest w ogóle możliwość kupna najnowszych map.

Czy może ktoś z was próbował aktualizować mapy do Mib1 i czy mu się udało ?

Pozdrawiam! :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Maklierr
Posty: 8
Rejestracja: 12 sierpnia 2020, 08:34
Model auta: Leon III [5F]
Pojemność silnika: 1.2
Rodzaj paliwa: Benzyna
Moc [KM] / Nm: 105/175
Oznaczenie silnika: CJZA
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Maklierr » 24 sierpnia 2020, 08:36

Podpinam się.
Też chciałem zaktualizować sobie nawigację w swoim Leonie i mam ten sam panel (5F0..). Ja od nowości mam kartę Seat Navigation AT (V2).

Z informacji jakie udało mi się uzyskać, niestety nam zostaje po prostu zakup nowej odpowiedniej karty SD z mapami. W ASO u mnie w mieście jest to koszt 599 zł. Można włożyć kartę od Volkswagena lub Skody, ale wtedy i tak czeka nas wizyta w ASO na jakieś odblokowanie karty (mój serwis powiedział, ze autoryzują tylko karty zakupione u nich w ASO).

Od jednego ze sprzedawców z Allegro udało mi się uzyskać info, że będzie miał niedługo karty z najnowszymi mapami do tej nawigacji w cenie ok. 250 zł. Czekam na info od niego :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja Leon III”