Ekran - wymiana na chińczyka czy oryginał.

ODPOWIEDZ
Palet
Posty: 4
Rejestracja: 30 września 2020, 21:51
Model auta: Leon III [5F]
Pojemność silnika: 1.4
Rodzaj paliwa: Benzyna
Moc [KM] / Nm: 150
Województwo: Śląskie

Ekran - wymiana na chińczyka czy oryginał.

Post autor: Palet » 06 lutego 2021, 16:04

Cześć!
Przez mrozy wyświetlacz ekranu w moim Leonie odmówił posłuszeństwa, a jako że miałem problemy z dotykiem już wcześniej, to zmobilizowało mnie to do wymiany. I teraz są dwa wyjścia:
a) Wymienić na ekran dokładnie taki jak wcześniej (zdjęcie załączone), gdzie cena uzależniona jest od ceny używek (których na razie sam nie umiem znaleźć, bo nigdzie nie ma tych dwu-przyciskowych)
b)Wymienić ekran na "chińczyka" i zyskać tym samym wiele funkcji, które daje android, a dodam jeszcze, że i tak miałem odblokowywać full linka, którego do tej pory nie miałem. Cena w okolicach myśle 2000zł.

I tu jest pytanie: Czy wymieniając ekran na chińczyka zachowam funkcje oryginalnego ekranu tj. sterowanie klimatyzacją/trybami jazdy, danymi o pojeździe, automatyczne włączanie animacji z czujników parkowania etc? Czy Seat opiera się o takie same rozwiązania jak np. BMW/Audi, że istnieje możliwość przełączania się miedzy interfejsem androida i oryginalnym?

Z góry dzięki za pomoc! Po odpowiedziach i wymianie dopiszę tutaj jak się historia zakończyła, gdyby ktoś też sie kiedyś nad tym zastanawiał
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kaktusik
Posty: 35
Rejestracja: 18 czerwca 2020, 13:52
Model auta: Leon III [5F]
Pojemność silnika: 1.8
Rodzaj paliwa: Benzyna
Moc [KM] / Nm: 180
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Rumia

Re: Ekran - wymiana na chińczyka czy oryginał.

Post autor: Kaktusik » 07 lutego 2021, 18:45

Siemka,

Sam kiedyś szukałem informacji na ten temat ale nigdzie nie uzyskałem odpowiedzi na nie.

Ciekawy jestem jak Ci pójdzie sama wymiana całego panelu i jak on będzie funkcjonował bo sam się zastanawiałem nad wymiana na chińczyka aby korzystać z systemu android auto.

Z niecierpliwością czekam na aktualizację jak Ci poszła wymiana panelu :D

Palet
Posty: 4
Rejestracja: 30 września 2020, 21:51
Model auta: Leon III [5F]
Pojemność silnika: 1.4
Rodzaj paliwa: Benzyna
Moc [KM] / Nm: 150
Województwo: Śląskie

Re: Ekran - wymiana na chińczyka czy oryginał.

Post autor: Palet » 03 marca 2021, 09:53

Wymieniłem na chińczyka i większość funkcji jest, ale trzeba się przyzwyczaić do androida szczególnie jak ktoś używa na codzień telefonu z innym OS. Duży plus za google maps+yanosik działające równoczasowo na ekranie. W razie czego chętnie odpowiem na jakieś pytania związane z tym tematem w miarę możliwości, tak to trudno opisać funkcjonalność nowego ekranu w kilku słowach

Awatar użytkownika
desmo
Site Admin
Posty: 939
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:03
Model auta: Leon II [1P]
Pojemność silnika: 2.0
Rodzaj paliwa: Diesel
Moc [KM] / Nm: 192 / 410
Oznaczenie silnika: BMN
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Ekran - wymiana na chińczyka czy oryginał.

Post autor: desmo » 04 marca 2021, 10:41

Faktycznie w Twoim przypadku zdecydowanie bym poszedł w multimedialnego chińczyka. Ma więcej możliwości niż standardowe radio.

Tobson
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwietnia 2021, 05:41
Model auta: Leon III [5F]
Pojemność silnika: 1.4
Rodzaj paliwa: Benzyna
Moc [KM] / Nm: 140
Oznaczenie silnika: CHPA
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Rojów

Re: Ekran - wymiana na chińczyka czy oryginał.

Post autor: Tobson » 24 kwietnia 2021, 08:16

A jaki model chińczyka zakupiłeś jeśli można wiedzieć, bo mam najniższa wersję audio i też chciałem coś podłubać na inne :p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio Leon III”