RNS-E automatyczne włączenie i wyłączenie

ODPOWIEDZ
Jacek
Posty: 7
Rejestracja: 28 stycznia 2020, 20:34
Model auta: Exeo
Pojemność silnika: 2.0
Rodzaj paliwa: Diesel
Moc [KM] / Nm: 143/320
Oznaczenie silnika: CJCA
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Radom

RNS-E automatyczne włączenie i wyłączenie

Post autor: Jacek » 25 lutego 2020, 18:24

Witam wszystkich.
Mam w sumie niewielki problem, ale nie wiem jak przywrócić automatyczne włączenie i wyłączenie MMI, czyli po przekręceniu kluczyka MMI uruchamia się, a po wyjęciu kluczyka wyłącza się.
W instrukcji na ten temat nic nie ma. Radio musiałem na chwilę odpiąć od zasilania i od tego momentu jest jak wyżej.

Czy wystarczy odpowiednia kombinacja zapłonu i MMI, czy muszę podpiąć VCDS-a? Jeżeli VCDS to gdzie i jak zmienić kodowanie?

Awatar użytkownika
desmo
Site Admin
Posty: 938
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:03
Model auta: Leon II [1P]
Pojemność silnika: 2.0
Rodzaj paliwa: Diesel
Moc [KM] / Nm: 192 / 410
Oznaczenie silnika: BMN
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: RNS-E automatyczne włączenie i wyłączenie

Post autor: desmo » 27 lutego 2020, 07:15

Nie wydaje mi się aby odpięcie aku miało wpływ na wyłączenie funkcji on/off , jednak wszystko jest możliwe.

Podepnij kompa i sprawdz błędy , może cos pokaże.

Zapalniczka też działa po wyjęciu kluczyk ?

Jacek
Posty: 7
Rejestracja: 28 stycznia 2020, 20:34
Model auta: Exeo
Pojemność silnika: 2.0
Rodzaj paliwa: Diesel
Moc [KM] / Nm: 143/320
Oznaczenie silnika: CJCA
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Radom

Re: RNS-E automatyczne włączenie i wyłączenie

Post autor: Jacek » 27 lutego 2020, 16:08

Aku nie było odpinane. Odłączone było samo MMI, bez włączonego zapłonu.
Zapalniczka bez zapłonu nie działa, ale to akurat chyba tak było i wydaje mi się, że tak powinno być.
Co prawda pokazał błąd o braku podłączonej anteny na kanale 56 i braku komunikacji radia z kierą na 16 kanale, ale po wykasowaniu nadal nic się nie zmieniło a błędy nie wracają.
Dodatkowo zauważyłem, że nie wyświetla mi info o stacji na FIS-ie, pomimo tego że jest to zaznaczone oraz MMI wyłącza się po 30 minutach.
Samo MMI mimo tego że było odłączone pamięci nie straciło. Wszystkie ustawienia stacji, navi, telefonu i korektora dźwięku pozostały niezmienione.
Podejrzewam, że wystarczy odpowiednia kombinacja włączenia MMI i zapłonu lub adaptacja (ewentualnie kodowanie), ale tu pytanie gdzie lub jak to ustawić?

Edit: Nie wiem czy to było to, ale na kanale 17 (Instruments) - Adaptacja - CAN Databus Powerterian miałem wartość 5271, co w moim przypadku jest kompletnie od czapy. Wg info z VCDS-a moje kodowanie powinno wynosić 1175. Być może ktoś wcześniej namieszał i wklepał tę adaptację.
Samo kodowanie zaraz po wyłączeniu zapłonu nie zadziałało. Możliwe że pomogło wyjęcie kluczyka i zamknięcie samochodu tak żeby CAN całkowicie się wyłączył i po ponownym otwarciu i włączeniu zapłonu wprowadził zmiany, ale to już tylko moje spekulacje.
W każdy razie z wcześniejszym kodowaniem przed odpięciem MMI wszystko było ok, po odpięciu - "męka" przez parę dni no i po wprowadzeniu nowej wartości znowu jest ok czyli MMI startuje po włączeniu zapłonu i wyłącza się po wyjęciu kluczyka, wróciło również info na FIS-a.
Jeżeli ktoś miał lub ma podobny problem może zweryfikuje moje przypuszczenia i potwierdzi lub zaprzeczy moją teorię.
W każdym razie u mnie nareszcie jest ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio Exeo”