SEAT Tarraco 4Drive staje przed wyzwaniem w Maroko.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
desmo
Site Admin
Posty: 667
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:03
Model auta: Leon II [1P]
Pojemność silnika: 2.0
Rodzaj paliwa: Diesel
Moc [KM] / Nm: 192 / 410
Oznaczenie silnika: BMN
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

SEAT Tarraco 4Drive staje przed wyzwaniem w Maroko.

Post autor: desmo » 04 lutego 2019, 11:50

Flagowy model SEAT-a został wystawiony na próbę z Desert Camp w Maroku.Technologia napędu na cztery koła 4Drive stanowi serce dynamicznej zdolności Tarraco. SEAT przejął wiodącą rolę w ekspansji północnoafrykańskiej Grupy Volkswagen.

Zabranie się na wydmy i góry Afryki Północnej jest wyzwaniem, którego większość pojazdów nigdy nie będzie musiała pokonać. Trudne tereny - od ruchomych piasków po strome skalne wzniesienia - uniemożliwiają jazdę wszystkim, oprócz najbardziej wydajnych pojazdów, dlatego SEAT wybiera się na marokańską pustynię z największym SUV firmy, aby podkreślić swoje niezwykłe umiejętności.

SEAT's Desert Camp 2019 - pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez firmę - odbywa się w Er Rachidia, w Maroku, od 28 stycznia do 6 lutego. A co jest lepszym pojazdem do podjęcia wyzwania niż Tarraco, dając mu i jego kierowcom możliwość wystawienia na próbę swoich licznych cech, w tym technologii 4Drive.

Zaprojektowany na całe życie.

Nazwa SEAT Tarraco, nazwana po śródziemnomorskim mieście Tarragona, została zaprojektowana i opracowana w zakładach Martorell firmy SEAT i jest produkowana w Wolfsburgu (Niemcy) i stanowi trzecią część ofensywy produktowej firmy SUV. Tarraco nadaje nowy wygląd sektorowi, zapewniając większą pewność siebie, elegancję, sportowy charakter i determinację oraz wskazówki na temat przyszłego języka designu nowych modeli SEAT-a.
The-SEAT-Tarraco-4Drive-rises-to-the-Moroccan-challenge_01_HQ.jpg
The-SEAT-Tarraco-4Drive-rises-to-the-Moroccan-challenge_02_HQ.jpg
Siedząc na szczycie rodziny SUV-a SEATa, Tarraco jest większym bratem zarówno Atecy, jak i Arony, i łączy w sobie nowoczesną technologię, dynamiczną, zwinną obsługę, praktyczność i funkcjonalność z eleganckim, progresywnym wyglądem.

Kluczem do jej niuansowego podejścia do praktyczności i dynamicznego zachowania jest najnowsza technologia Volkswagen Group i długa konstrukcja rozstawu osi MQB-A, która stanowi podstawę dużego SUV-a.
Dynamiczny układ kontroli podwozia (DCC) zapewnia idealną równowagę pomiędzy sportowym stylem jazdy i bardziej komfortową jazdą, gdy potrzebujesz pokonywać dłuższe dystanse, na różnych rodzajach dróg. Kierowca może wybrać, które ustawienie preferuje, ale system może również dostosować się automatycznie, modyfikując jazdę do nawierzchni drogi i stylu jazdy.

Jakość jazdy Tarraco jest porównywana z wydajnością i wydajnością zespołu napędowego. Wszystkie silniki są wyposażone w technologię bezpośredniego wtrysku, turbodoładowania i start-stop i oferują moc wyjściową od 150 do 190 KM.

Dostępne są dwa warianty benzynowe: czterocylindrowy 1,5-litrowy silnik TSI, który wytwarza 150 KM i jest połączony z sześciobiegową manualną skrzynią biegów napędzającą przednie koła, oraz 2,0-litrową, 190-konną ofertą z siedmiobiegową skrzynią DSG i 4-rzędową skrzynią biegów system trakcji. Dostępne są dwie opcje oleju napędowego, oba 2.0-litrowe TDI, o mocy wyjściowej odpowiednio 150 KM i 190 KM. Wersja 150PS może być podłączona do napędu na przednią oś, sześciobiegowej manualnej lub siedmiobiegowej DSG z układem 4Drive. Wersja o większej mocy dostępna jest wyłącznie w skrzyni 4Drive / 7-biegowej DSG.

Technologia napędu na cztery koła, zintegrowana z niektórymi wariantami Tarraco, pozwala nie tylko poprawić dynamikę na asfalcie, ale również zapewnia postęp, nawet w trudnych warunkach.

"Połączenie wariantów układu przeniesienia napędu w połączeniu z układem 4Drive przekształca Tarraco w prawdziwie wszechstronny i umożliwia mu radzenie sobie z niemal nieograniczonymi warunkami jazdy, jak również z dala od drogi" - powiedział dr Matthias Rabe, wiceprezes wykonawczy dla badań i rozwoju w SEAT. "Oznacza to, że bez względu na to, gdzie jest prowadzony, Tarraco zachowuje dynamikę na wszystkich powierzchniach."

Wewnątrz 4Drive

Tarraco korzysta z jednego z najbezpieczniejszych, najbardziej wydajnych i zaawansowanych systemów napędowych na wszystkie koła na żądanie na świecie: 4Drive. Najnowsza generacja wielotarczowych systemów trakcyjnych wykorzystuje sterowanie hydrauliczne i sterowanie elektroniczne, aby zapewnić moc do kół w kontrolowany sposób, maksymalizując przyczepność.
Umieszczony na tylnej osi układ znajduje się na końcu wału napędowego, tuż przed tylnym dyferencjałem. Daje to dwie korzyści: pierwsza polega na lepszym rozkładzie masy; drugi to zmniejszenie bezwładności i czasu reakcji układu, ponieważ wał przegubowy jest zawsze podłączony do silnika.
The-SEAT-Tarraco-4Drive-rises-to-the-Moroccan-challenge_03_HQ.jpg
The-SEAT-Tarraco-4Drive-rises-to-the-Moroccan-challenge_04_HQ.jpg
Wielotarczowe mokre sprzęgło posiada metalowe pierścienie cierne umieszczone w parach, jedna przed drugą. Jeden pierścień każdej pary jest trwale połączony z wałem napędowym, który obraca się ze skrzynią biegów, a drugi pierścień obraca się wraz z wałem napędzanym połączonym z dyferencjałem tylnej osi. Hydrauliczny tłok uruchamiający spręża pakiet wielotarczowy, aby osiągnąć wymagane ciśnienie oleju, w zależności od parametrów wskazanych przez elektroniczny układ sterowania.

Aby nadrobić niewielkie różnice w długości generowane przez zginanie w elastycznych elementach, które trzymają obie osie, na obu końcach wału napędowego są dwa elastyczne połączenia i środkowy przesuwany rękaw.

Ponieważ istnieje zapotrzebowanie na akumulator ciśnieniowy, system jest lekki, ale ma lepszy czas reakcji, przynosząc znaczne aktywne bezpieczeństwo i dynamiczne korzyści.

Technologia 4Drive firmy SEAT na żądanie poprawia także wydajność. Tarraco działa tak, jak każdy inny pojazd z napędem na przednie koła w normalnych warunkach jazdy, umożliwiając wał napędowy, który przesyła moc do tylnej osi, swobodnie się obracając, zmniejszając opór. Ale jeśli warunki staną się trudniejsze, tylna oś zacznie działać, gdy tylko system wykryje, że przednie koła ześlizgują się, dostarczając moc natychmiast do tylnych kół. Zaletą tego podejścia jest to, że zapewnia on doskonałe dostarczanie mocy, kiedy jest potrzebny, ale ogranicza wzrost zużycia paliwa i emisji do minimum.
The-SEAT-Tarraco-4Drive-rises-to-the-Moroccan-challenge_05_HQ.jpg
The-SEAT-Tarraco-4Drive-rises-to-the-Moroccan-challenge_06_HQ.jpg
Po włączeniu inteligentny układ 4Drive może dostosować moment napędowy dostarczony do każdej osi, równomierną dystrybucję między przednią i tylną (50% - 50%), a nawet natychmiast wysłać całą moc na tylną oś. Oprócz tego, 4Drive umożliwia zmianę rozkładu momentu obrotowego między jednym kołem po jednej lub po drugiej stronie. Konwencjonalne przednie i tylne dyferencjały korzystają z pomocy elektronicznej, EDS, prostego i lekkiego rozwiązania, które jest wydajne i bezpieczne, i oznacza, że nie dochodzi do utraty poprzecznego momentu obrotowego, ponieważ system blokuje koło poślizgowe względem przeciwnej strony.4Drive jest w stanie analizować poziomy przyczepności, obciążenie pojazdu, prędkość, pozycję kierownicy i styl jazdy w czasie rzeczywistym, aby szybko i stopniowo dostarczać moc do wymaganego koła lub kół, co oznacza, że zawsze masz przyczepność, kontrolę i zdolność reagowania, gdy jest to najbardziej potrzebne.

SEAT Tarraco jest również wyposażony w progresywne sterowanie (standard w wykończeniu Xcellence). W porównaniu do konwencjonalnego układu kierowniczego, progresywne sterowanie opiera się na progresywnym stosunku skrętu. Oprócz znacznej redukcji kąta podczas manewrowania lub parkowania, progresywne sterowanie oferuje o wiele bardziej dynamiczną reakcję na krętych drogach.
SEAT przejmuje inicjatywę w Afryce Północnej.

Liczne i różnorodne krajobrazy Maroka i miasta Er Rachidia sprawią, że Tarraco i jego system 4Drive staną się testem, dowodząc, jak dynamiczny i zdolny jest pojazd SUV.

To nie tylko Desert Camp po raz pierwszy zorganizowało takie wydarzenie, ale zyskało jeszcze większe znaczenie, jakie SEAT wprowadził w Grupie Volkswagen, rozszerzając swoją obecność w Afryce Północnej.

Rynek północnoafrykański jest jednym z kluczowych regionów strategii globalizacji SEAT-a, ponieważ firma zamierza zwiększyć swoją obecność poza Europą i wzmocnić swoją pozycję na wszystkich kontynentach. SEAT ma już solidne podstawy w regionie. W 2018 r. SEAT zaczął montować Leona, Aronę i Atecę w fabryce Relizane w Algierii, dołączając do Ibizy, która została zmontowana w tej fabryce od połowy 2017 r. W ubiegłym roku SEAT sprzedał 18 500 pojazdów w Algierii (2017 r .: 5 100) i uzyskał najlepszy wynik sprzedaży w Maroku (2100; + 5,2%)


Źródło: 2019 SEAT, S.A.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy techniczne Tarraco”