Wystrzelone poduszki powietrzne

ODPOWIEDZ
maykel76
Posty: 5
Rejestracja: 05 maja 2019, 10:56
Model auta: Leon III [5F]
Pojemność silnika: 1.4
Rodzaj paliwa: Benzyna
Moc [KM] / Nm: 125
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Zabrze

Wystrzelone poduszki powietrzne

Post autor: maykel76 » 14 maja 2019, 22:51

Witam.

Po niedawnej 'czołówce' wystrzeliły mi wszystkie (trzy) poduchy w desce rozdzielczej i kierownicy oraz zadziałały napinacze pasów bezpieczeństwa.Przeszukałem forum i dowiedziałem się, że po zamontowaniu nowych poduszek i pasów, będę musiał usunąć 'crash data' ze sterownika poduszek, żeby system SRS mógł na nowo prawidłowo funkcjonować.

Do tego momentu mam sprawę dość klarowną.Głowę zaprząta mi sprawa czujnika zderzeniowego umieszczonego przy zamku pokrywy silnika.W wyniku 'czołówki' czujnik ten zadziałał ale nie został mechanicznie (zewnętrznie) uszkodzony.

Czy w związku z tym mogę założyć, że czujnik jest nadal sprawny i nadaje się do ponownego użycia, czy też jest jakiś sposób na jego przetestowanie, albo od razu najlepiej wymienić go na nowy?

Drugą sprawą, jest chęć zakupu przeze mnie interfejsu diagnostycznego oraz oprogramowania z możliwością diagnostyki, kasowania błędów oraz krótkiego i długiego kodowania.
Nie chodzi mi o oryginał ROSS-TECH'a a raczej o cos tańszego ale równie dobrego.
Czy ktoś z Was mógłby mi polecić coś sprawdzonego i wszechstronnego dla aut z grupy VAG?

Dziękuję za wszelkie porady.

PS.Co do interfejsu i oprogramowania proszę piszcie na prv'a.

Awatar użytkownika
desmo
Site Admin
Posty: 938
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:03
Model auta: Leon II [1P]
Pojemność silnika: 2.0
Rodzaj paliwa: Diesel
Moc [KM] / Nm: 192 / 410
Oznaczenie silnika: BMN
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Wystrzelone poduszki powietrzne

Post autor: desmo » 15 maja 2019, 07:19

Jeśli miałbym decydować o własnym aucie to czujniki po takim zdarzeniu wymieniam na nowe.

Tutaj musi być pewność że to zadziała.

Odnośnie diagnostyki , fakt brakuje oddzielnego wątku, więc zaraz coś zaradzimy na to :)

maykel76
Posty: 5
Rejestracja: 05 maja 2019, 10:56
Model auta: Leon III [5F]
Pojemność silnika: 1.4
Rodzaj paliwa: Benzyna
Moc [KM] / Nm: 125
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wystrzelone poduszki powietrzne

Post autor: maykel76 » 19 maja 2019, 11:12

Dzięki za sugestie. Czujnik wymieniam na nowy 😎 Co do interfejsów nadal jestem otwarty na wszelkie sugestie. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka Leon III”