Proszę o diagnoze usterki Leon CUPRA 290

ODPOWIEDZ
Mazur.arek
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2019, 11:05
Model auta: Leon III [5F]
Pojemność silnika: 2.0
Rodzaj paliwa: Benzyna
Moc [KM] / Nm: 290
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Bilgoraj

Proszę o diagnoze usterki Leon CUPRA 290

Post autor: Mazur.arek » 30 maja 2019, 08:14

Witam,
Ostatnimy czasy silnik mojej Cupry wpada w niesamowite drgania. Na luzie drga, podczas hamowania obroty spadaja ponizej minimum co rowniez jest odczuwalne poprzez drgania. Silnik nie pracuje rowno. Pod maską można zaobserwować drgania silnika. Problem nie ustępuje praktycznie w ogole. Na 7 dni w tygodniu, 6 drga. Cupra jest na gwaranci ale serwis rozlożył ręce. Po 2 tygodniowym przetrzymaniu auta poinformowali mnie ze taka kultura pracy silnika. Z tym, że jeżdzilem inna 290 i problem nie występuje mimo większego przebiegu. Seriws podmieniał poduszki pod skrzynia i pod silnikiem i probem nie ustąpił ponoć. Zostałem również poinformowany, iż przekładali różne podzespoły z nowej cupry licząc na to że problem ustanie. Ostatecznie wyczyścili samochód z nagaru mieszanką skorupek orzechów włoskich i samochód mi oddali. Ucieszony, że może poblem ustanie wsiadłem, pojechałem 100 km do domu, a w domu jak to w domu, problem wrócił. Po pewnym czasie z dwojona siłą. Drgania są tak duże ze obrotomierz potrafi skakać, niestety na żadnym filmie, który nagrałem nie widać tego tak jak wygląda do w rzeczywistości. Załączam dwa filmy, z obrotomierzem oraz z nierówną pracą silnika. Proszę o pomoc. Wręcz błagam.
Z Pozdrowieniami, mazur.arek.

Seat Leon CUPRA 290
2016
DSG 6
75000km przebiegu.
[youtube]https://youtu.be/IIrEfG5fFzw[/youtube]
[youtube]https://youtu.be/neLNUfer-Bg[/youtube]

Awatar użytkownika
michu
Site Admin
Posty: 302
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:45
Model auta: Cupra Formentor
Pojemność silnika: 2.0
Rodzaj paliwa: Benzyna
Moc [KM] / Nm: 200/280
Oznaczenie silnika: CCZA
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Proszę o diagnoze usterki Leon CUPRA 290

Post autor: michu » 30 maja 2019, 08:41

Jeżeli auto jest na gwarancji to musisz męczyć ASO aby to ogarnęli - będziesz sam ingerował i potem Ci powiedzą, że tracisz gwarancję. To falowanie obrotów nie jest normalne, które ASO spuściło Cię na drzewo ?
Jak nie dogadasz się z ASO to rzeczoznawca i jazda z ASO - mają to naprawić i tyle.
Może przepustnica?

Awatar użytkownika
desmo
Site Admin
Posty: 936
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:03
Model auta: Leon II [1P]
Pojemność silnika: 2.0
Rodzaj paliwa: Diesel
Moc [KM] / Nm: 192 / 410
Oznaczenie silnika: BMN
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Proszę o diagnoze usterki Leon CUPRA 290

Post autor: desmo » 30 maja 2019, 14:10

My tu możemy sobie gdybać co może być przyczyna , co jednak nie zmienia faktu że odpowiedzialność za usunięcie usterki ciąży na ASO z tytułu gwarancji.

Jeżeli podmieniali elementy z innej Cupry , to pytanie jakie skoro padło hasło że z nowej ? Co dla mnie jest mało prawdopodobne takie działanie ze strony ASO, ale możliwe że się myle.
Masz jakieś dane z błędów auta , parametry tej niby "kultury silnika" , jeśli inna Cupra dział normalnie to dlaczego Twoja odbiega od tej normy ?

Gwarancja auta to gwarancja , nie ma sensu pomijać tego elementu. Odstawiasz auto , daja zastępczy w tej samej klasie i czekasz , to ich problem.

Jeśli go nie rozwiążą zmieniasz ASO lub idziesz wyżej z problemem.

Zdecydowanie bym nie odpuścił tematu z naprawą gwarancyjna , to nie jest auto za kilka tysięcy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy techniczne Cupra Leon”