Kodowanie Klucza (Scyzoryka) Seat Leon 1m

Działasz na własną odpowiedzialność z kodowaniem.
ODPOWIEDZ
klaudiusz1352
Posty: 4
Rejestracja: 20 marca 2020, 23:15
Model auta: Leon I [1M]
Pojemność silnika: 1.8
Rodzaj paliwa: Benzyna
Moc [KM] / Nm: 180/235
Oznaczenie silnika: AUQ
Województwo: Podlaskie

Kodowanie Klucza (Scyzoryka) Seat Leon 1m

Post autor: klaudiusz1352 » 07 czerwca 2020, 19:59

Witam. Moja sprawa jest następująca. Zachciało mi się dołożyć do auta kluczyk scyzoryk. Zakupiłem kluczyk na AliExpress, dokładnie po tym samym kodzie i częstotliwości, (2 przyciski otwierania i zamykania) do programowania używałem VCDS Lite. Grot zaprogramował się bez większych problemów, jednak mam problem z pilotem, czynności powtarzałem zgodnie z instrukcją. Oryginalny kluczyk programował się bez żadnego problemu, natomiast scyzoryk nie. ( Posiadam Seata Leona z końca 2004 r). Czy ktoś może próbował inne metody? bądź zaprogramował kluczyk od innego vaga ? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Codebite
Posty: 8
Rejestracja: 05 czerwca 2020, 17:30
Model auta: Leon I [1M]
Pojemność silnika: 1.6
Rodzaj paliwa: Benzyna
Moc [KM] / Nm: 105/148
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Kampinos

Re: Kodowanie Klucza (Scyzoryka) Seat Leon 1m

Post autor: Codebite » 09 czerwca 2020, 16:02

Siemka 8-)
Jestem nowy na tym forum ale niedawno bawiłem się z kodowaniem kluczyka w moim seacie z 2003 rocznika.
Też miałem ten sam problem, na starym kluczyku było oznaczenie 5FA 007 680 więc kupiłem taki sam z aliexpress, ale kluczyk nie chciał się zakodować, nie reagował a w blokach pomiarowych 0 reakcji po wciśnięciu obojetnie jakiego przycisku na nowym pilocie.
Próbowałem wszystkiego, stary kluczyk odkodowałem, zakodowałem i działało więc pomyślałem, że to wina kluczyka :D
Przeczytałem na jakimś forum, że bebechy kluczyka mogą być zupełnie inne niż w rzeczywistości.

Zakupiłem na allegro pilot o oznaczeniu 1J0959753AH i ten akurat pilot zadziałał.
Może u Ciebie jest to samo i potrzebujesz takiego właśnie pilota.

klaudiusz1352
Posty: 4
Rejestracja: 20 marca 2020, 23:15
Model auta: Leon I [1M]
Pojemność silnika: 1.8
Rodzaj paliwa: Benzyna
Moc [KM] / Nm: 180/235
Oznaczenie silnika: AUQ
Województwo: Podlaskie

Re: Kodowanie Klucza (Scyzoryka) Seat Leon 1m

Post autor: klaudiusz1352 » 29 czerwca 2020, 21:47

Tak, okazało się, że częstotliwość jest większa o 1MHz obudowa przekłamuje, kupiłem kluczyk o dokładnie takim samym oznaczeniu jakim napisałeś i udało się zakodować :) W oryginalnym kluczyku pod baterią jest taki listek na którym podana jest prawidłowa częstotliwość (podpowiedział mi jeden z klubowiczów) :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kodowanie Leon I”