Strona 1 z 1
Woda w aucie - Leon 1M
: 03 lutego 2019, 19:41
autor: Nody
Witam jestem nowym właścicielem pięknej Fr'ki powiedzmy pięknej bo jeszcze długa droga przedemną żeby to auto doprowadzić do perfekcji.
Przechodząc do rzeczy mieszkam w Anglii kupiłem samochód w ktorym są problemy z przeciekaniem.
O ile od kierowcy jestem w stanie zrozumieć bo może cieknąć z podszybia to nie rozumiem dlaczego woda zbiera sie na lewej stronie z tyłu ?
Tu też podejrzenie pada na drzwi od bagażnika mianowicie tam gdzie idą kable bo w tym miejscu podsufitka ma troszke inny kolor taki bardziej wyblakły tak jak by to właśnie tam woda wpadała.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?
A i jeszcze jedna sprawa dostane gdzies uszczelki do drzwi ?
Re: Woda w aucie - Leon 1M
: 03 lutego 2019, 22:14
autor: bledow
Temat w leonach i nie tylko jest dość częsty. Bardzo często przeciekają przez uszczelki zgarniające drzwi a następnie woda dostaje się na próg samochodu. Poszukaj sobie tematu w Google o pływających dywanach w leonie
Re: Woda w aucie - Leon 1M
: 04 lutego 2019, 09:23
autor: desmo
Nody pisze: ↑03 lutego 2019, 19:41
Witam jestem nowym właścicielem pięknej Fr'ki powiedzmy pięknej bo jeszcze długa droga przedemną żeby to auto doprowadzić do perfekcji. Przechodząc do rzeczy mieszkam w Anglii kupiłem samochód w ktorym są problemy z przeciekaniem o ile od kierowcy jestem w stanie zrozumieć bo może cieknąć z podszybia to nie rozumiem dlaczego woda zbiera sie na lewej stronie z tyłu tu też podejrzenie pada na drzwi od bagażnika mianowicie tam gdzie idą kable bo w tym miejscu podsufitka ma troszke inny kolor taki bardziej wyblakły tak jak by to właśnie tam woda wpadała jakie jest wasze zdanie na ten temat ?
A i jeszcze jedna sprawa dostane gdzies uszczelki do drzwi ?
Zlikwidowanie przecieku w tylnych drzwiach Leon 1M.
Po zdjęciu boczka kawałkiem plastiku wyskrobać wystające poza blachę resztki uszczelki, oczyścić benzyna ekstrakcyjną i pistoletem z silikonem objechać dolną część drzwi.
Najlepiej jest poluzować śruby blachy trzymającej mechanizm opuszczania drzwi i zamek (odchylić), a następnie wprowadzić uszczelniacz lub silikon pomiędzy drzwi a wspomnianą blachę. Zanim to wyschnie to wszystko skręcić. Przed położeniem uszczelniacza należy jeszcze dokładnie oczyścić, najlepiej benzyną ekstrakcyjną, miejsca gdzie będzie nakładany uszczelniacz.
Do uszczelnienia zalecane użycie uszczelniacza do dachów blaszanych gdyż ten nie kurczy się pod wpływem mrozów i wilgoci w przeciwieństwie do silikonów.
b3da442345f96538gen.jpg
Sprzęt do całej operacji:
1) tuba silikonu bezbarwnego oraz uszczelniacz do blachodachówki
2) pistolet do silikonu
3) flaszka benzyny ekstrakcyjnej
4) czyściwo
5) zatrzaski do boczka
Woda idzie pod dywan od strony pasażera ?
Re: Woda w aucie - Leon 1M
: 04 lutego 2019, 17:57
autor: Nody
Właśnie pasażer obok kierowcy i za kierowcą ma kompletnie sucho ani mililitra wody tam nie ma ;p
Ale kierowca ma troche a pasazer z lewej z tylu ma poprostu kałuże.
Dziękuje rowniez za szczegółowe dane co do narzedzi jakich mam użyć jak oceniasz trudność tego zadania ?
i czy farelką i takim urządzonkiem do zbierania wilgoci wysusze to przy pogodzie angielskiej ?
tzn niby nie leje ale jest dosyć zimno i wietrznie ?
Re: Woda w aucie - Leon 1M
: 04 lutego 2019, 18:05
autor: desmo
Ogarniesz bez problemu.
Wysuszyć trzeba , więc jakieś warunki musisz na to mieć , wystarczy garaż. Oczywiście najlepiej by było wyjąć całą tapicerkę , ale jak nie ma warunków to trzeba sobie jakoś poradzić.
Re: Woda w aucie - Leon 1M
: 05 lutego 2019, 17:56
autor: Nody
Okey dzieki za podpowiedzi i pomoc dam znac co i jak w miare rozwoju sytuacji

Re: Woda w aucie - Leon 1M
: 11 lutego 2019, 05:26
autor: Nody
Okey wyciągłem wszystko z auta drzwi dostały butyl nie silicon naweet zakładam nowe głośniki bo akurat facet oddawał za friko pod warunkiem że sobie je sam wyciągne teraz pytanie jesli będe je zakładać to też objechać uszczelniaczem na około ? Takie pytanie czy jak bym wywiercił malutkie otworki i pomógł tej dolnej uszczelce pozbywać się wody to coś sie stanie?