SEAT Mii otrzymał 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
desmo
Site Admin
Posty: 942
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:03
Model auta: Leon II [1P]
Pojemność silnika: 2.0
Rodzaj paliwa: Diesel
Moc [KM] / Nm: 192 / 410
Oznaczenie silnika: BMN
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

SEAT Mii otrzymał 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

Post autor: desmo » 01 października 2018, 10:55

Miejski samochód Seat Mii wyróżniono pięcioma gwiazdkami w ostatnim teście zderzeniowym organizowanych przez prestiżową organizację Euro NCAP.

89% w kategorii "ochrona pasażerów"
80% w kategorii "ochrona dzieci"

Mii dostępny jest z systemem City Safety Assist, który zmniejsza ryzyko kolizji

W czterech zupełnie różnych kategoriach, które oceniane są w czasie testu zderzeniowego Euro NCAP, Seat Mii otrzymał wynik 89% w kategorii "ochrona pasażerów" i maksymalną ilość punktów za ochronę pasażerów podczas zderzenia czołowego.
Co więcej, Euro NCAP zwróciło szczególną uwagę na ochronę kolan i kości udowych osób zajmujących miejsca na przednich fotelach.

W kategorii "ochrona dzieci", Mii osiągnął wynik 80%. Najwyższą liczbę punktów nowy SEAT otrzymał w teście dynamicznym, który miał na celu sprawdzenie poziomu ochrony manekina 3-letniego dziecka.

Wynik Mii w kategorii "ochrony pieszych" wyniósł 46%. Natomiast w "zastosowaniu technologii bezpieczeństwa" otrzymał on aż 86%, dzięki wysoce zaawansowanemu systemowi ESP, który na rynku europejskim montowany jest w standardzie. Wynik Euro NCAP potwierdza, że SEAT Mii można uznać za jeden z najbezpieczniejszych samochodów miejskich.

Wysoki poziom bezpieczeństwa potwierdza fakt, iż Mii dostępny jest również z systemem City Safety Assist. Dzięki innowacyjnej technologii laserowej, system rozpoznaje obecność innych pojazdów przed samochodem i ostrzega kierowcę, jeśli ten z przodu zwalnia. Ponadto, jeżeli kierowca nie zareaguje, Mii automatycznie zaczyna hamować, co w wielu sytuacjach pozwala uniknąć kolizji. W razie konieczności, system ten może nawet zatrzymać samochód.

Kompaktowy 3-drzwiowy model Mii świetnie sprawdza się w nieustannie zatłoczonym środowisku miejskim. Nowy samochód SEAT-a z silnikiem o pojemności 1,0 litra i mocy 60 lub 75 KM łączy w sobie nowoczesne i energiczne wzornictwo z użyteczną technologią. Dzięki takiemu połączeniu, miejscy kierowcy otrzymują do dyspozycji mały samochód, który z łatwością sprosta wymaganiom ich wiecznie zapracowanego życia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy techniczne Mii”